Terapia grupowa

Oferta

Terapia grupowa

Terapia grupowa to forma oddziaływania terapeutycznego, która odbywa się w grupie osób pod przewodnictwem wykwalifikowanego terapeuty. Celem terapii grupowej jest poprawa zdrowia psychicznego i emocjonalnego poprzez pracę w grupie i wymianę doświadczeń z innymi ludźmi, którzy również borykają się z podobnymi problemami. Terapia grupowa jest skierowana do osób, które chcą poprawić swoje relacje interpersonalne, nauczyć się radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi, zmniejszyć poczucie izolacji i osamotnienia oraz zwiększyć swoją samoświadomość.

Terapia grupowa może być korzystna dla osób cierpiących na różne problemy emocjonalne, takie jak: depresja, lęk, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, uzależnienia, itd.

Terapia grupowa może być szczególnie korzystna dla osób, które dojmująco doświadczają samotności i poczucia izolacji, ponieważ umożliwia nawiązanie kontaktu z innymi ludźmi, którzy przeżywają podobne doświadczenia. Osoby, które zastanawiają się, czy powinny skorzystać z terapii grupowej, powinny wziąć pod uwagę kilka czynników.

Warto rozważyć terapię grupową, jeśli:

  • Czujesz się samotny i izolowany;
  • Przeżywasz problemy emocjonalne, z którymi trudno sobie poradzić samemu;
  • Chcesz nauczyć się radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi;
  • Chcesz poprawić swoje relacje interpersonalne;
  • Pragniesz zwiększyć swoją samoświadomość;
  • W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto porozmawiać z terapeutą lub lekarzem, aby uzyskać fachową poradę i pomoc w wyborze odpowiedniej formy terapii.
Scroll to Top