wybierz wygodny kontakt

Umów wizytę

Rejestracja

Rejestracja
elektroniczna
Rejestracja
telefoniczna
W razie dodatkowych
pytań - napisz

Najczęściej zadawane pytania

Przed wizytą należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. W przypadku wizyty gabinetowej warto pojawić się na 10 minut przed planowanym terminem; przy wizycie online należy zapewnić sobie odpowiedni sprzęt oraz komfortowe warunki przestrzenne, które będą sprzyjały odbyciu spotkania. Może to być miejsce ciche, poufne, spokojne i bezpieczne. Zadbaj też o swoje potrzeby fizjologiczne – przed wizytą dobrze być najedzonym i możliwie wypoczętym. Oprócz tego nie musisz specjalnie się przygotowywać – nasi specjaliści zrobią, co w swojej mocy, aby przeprowadzić Cię przez pierwsze i kolejne konsultacje z serdecznością, empatią i wyrozumiałością. Docenią i zauważą Twój pierwszy krok. Zapewnią, że odczuwany stres w nowej sytuacji może być czymś zupełnie naturalnym, ale również otwierającym i rozwojowym.

Po otrzymaniu wiadomości drogą mailową czy poprzez formularz kontaktowy postaramy się udzielić informacji zwrotnej tak szybko, jak to tylko możliwe. Odpowiedzi udzielamy jedynie w dni pracujące, w godzinach pracy placówki, niestety nie udzielamy ich w weekendy i święta, ale z góry dziękujemy za wykazywaną cierpliwość.

Nie świadczymy usług w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ponieważ jesteśmy placówką prywatną.

Nie, wizyta u psychologa, psychoterapeuty i psychiatry nie wymaga skierowania od lekarza POZ.

Nie ma możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu ze specjalistą poza wizytami – nie podajemy prywatnych numerów telefonów specjalistów. W wyjątkowych przypadkach dopuszczamy możliwość kontaktu mailowego do specjalisty, przechodzącego przez recepcję, wówczas należy wysłać maila na główny adres mailowy MEDIANY Centrum Zdrowia Psychicznego, w treści maila opisać zagadnienie/problem a w temacie wiadomości mailowej napisać imię i nazwisko specjalisty, do którego wiadomość jest kierowana. Odpowiedź na takiego maila zostanie udzielona w momencie otrzymania informacji zwrotnej od specjalisty – tu recepcja nie jest w stanie zagwarantować czasu na odpowiedź.

Konsultacja psychiatryczna jest zdecydowanie krótsza od konsultacji psychologicznej.

Lekarz psychiatra przeprowadza z pacjentem ustrukturyzowany wywiad kliniczny, zatem w głównej mierze wystarczy udzielać precyzyjnych odpowiedzi na zadawane przez lekarza pytania; podzielić się treścią doświadczanych dolegliwości psychofizycznych.

Z kolei podczas spotkania z psychologiem bądź psychoterapeutą, do których zazwyczaj pacjenci udają się w pierwszej kolejności, można się w pełni otworzyć, poruszając dojmujący problem i każdy temat, obejmujący obszary życia, w których chce się wprowadzić pożądane zmiany. Niezależnie od tego, jaką wizytę/u którego specjalisty wybierzesz jako pierwszą, jeśli po zapoznaniu się z Twoją historią i problemem będą wskazania do konsultacji u innego specjalisty, z pewnością zostaniesz o tym poinformowany.

Psycholog to osoba, która skończyła 5-letnie, jednolite magisterskie studia z dziedziny Psychologii. Zajmuje się szeroko pojętym poradnictwem psychologicznym. Psycholog posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie metod doraźnego pomagania, praktyczne przygotowanie oraz odpowiednie kompetencje. Spotkania z psychologiem mają ustalone ramy czasowe, metody i cele. Wśród działań psychologa można wyróżnić psychoedukację, psychoprofilaktykę i promocję zdrowia, psychologiczną rehabilitację osób niepełnosprawnych, poradę psychologiczną, interwencję kryzysową, a także psychoterapię. Psycholog nie posiada uprawnień do wystawiania recept – w tym celu może skierować do lekarza psychiatry. Psycholog może sporządzić opinię psychologiczną, lecz nie może wystawić zwolnienia lekarskiego.

Psychoterapeuta w MEDIANIE Centrum Zdrowia Psychicznego jest to psycholog, który ukończył 5-letnie magisterskie studia psychologiczne oraz jest w trakcie akredytowanego podyplomowego szkolenia psychoterapeutycznego (psychoterapeuta w trakcie szkoły psychoterapii/certyfikacji, trwającej najczęściej około 4 lat). Poddaje swoją pracę regularnej superwizji, podczas której analizuje proces terapeutyczny ze starszym stażem i doświadczeniem terapeutą-superwizorem; w ten sposób doskonali swój terapeutyczny warsztat, rozwiewa wątpliwości diagnostyczne, zapewnia jak najwyższą jakość świadczonych przez siebie usług. Ma ukończone rozmaite praktyki, wzbogacające doświadczenie staże zawodowe i szkolenia specjalizacyjne. Psychoterapeuta certyfikowany to osoba, która pod koniec szkoły psychoterapii, zdała egzamin przed niezależną komisją, potwierdzając swoje terapeutyczne kompetencje i umiejętności nabyte w trakcie wieloletniego kształcenia.

Niestety zawód psychoterapeuty w Polsce nie jest regulowany prawnie, dlatego wychodząc naprzeciw potencjalnym zagrożeniom MEDIANA Centrum Zdrowia Psychicznego gwarantuje usługi terapeutyczne u specjalistów po odpowiednim szkoleniu, co prowadzi do stosowania bezpiecznych i skutecznych technik oddziaływania.

Psychiatra to osoba po studiach medycznych, która specjalizuje się w dziedzinie psychiatrii. Diagnozuje według kryteriów chorobowych i zaburzeń psychicznych oraz leczy farmakologicznie (przepisuje leki). Psychiatra, w odróżnieniu od psychoterapeuty i psychologa, może wystawiać zwolnienia i zaświadczenia lekarskie, aczkolwiek decyzję o tym podejmuje w trakcie trwania indywidualnej wizyty, podczas której zapoznaje się z historią pacjenta, przeprowadzając wywiad. Pacjenci, zgłaszający się do psychiatry, często wymagają podania odpowiednich leków lub skierowania na leczenie w warunkach szpitalnych. Normalizując, w pewnym sensie psychiatra to lekarz, jak każdy inny – kiedy boli gardło, należy skonsultować się z lekarzem laryngologiem, natomiast w przypadku doświadczania cierpienia psychicznego – warto rozważyć kontakt z lekarzem psychiatrą.

Nic prostszego! Po opłaceniu wizyty na Twój adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym/kartotece przyjdzie link do wirtualnego gabinetu – portalu Halo Doktor. Wystarczy tylko kliknąć w ten link o porze konsultacji w dniu umówionej wizyty. Twój specjalista do Ciebie zadzwoni. Wcześniej upewnij się, że masz dostęp do kamerki i mikrofonu. Zadbaj o odpowiednią dla siebie, komfortową i poufną przestrzeń, sprzyjającą odbyciu wizyty. E-wizyta realizowana jest w formie wideochatu. Możesz skorzystać ze swojego telefonu bądź komputera.

Nasze recepcjonistki posiadają odpowiednią wiedzę, aby podpowiedzieć i udzielić niezbędnego wsparcia przy wyborze właściwego nurtu terapeutycznego. Postarają się odpowiedzieć na każde zadane pytanie, w miarę swoich możliwości. Pomogą dobrać terapeutę, zgodnie z preferencjami pacjenta. Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami o występujących nurtach psychoterapeutycznych, zamieszczonych na naszej stronie internetowej. W sytuacji wyboru, warto zastanowić się, do czego jest nam najbliżej – może pomóc nam w tym np. przesłuchanie psychoedukacyjnych podcastów w rzeczonej tematyce.

Rekomendacje co do zastosowania konkretnych podejść w leczeniu zaburzeń ustanawia m.in. WHO, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) czy brytyjskie The National Institute for Health and Care Excellence (NICE).

Badania pokazują, że psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak terapia w trybie stacjonarnym. Konsultacje psychiatryczne online są również tak samo skuteczne jak wizyty gabinetowe. Najważniejszym fundamentem terapii jest relacja terapeutyczna – oparta na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa, przy zadbaniu o poufną przestrzeń, jest jak najbardziej możliwa, użyteczna, owocna i tak samo efektywna na odległość.

Pierwsza konsultacja dziecka/nastolatka poniżej 18. roku życia z psychologiem psychoterapeutą odbywa się zawsze w obecności rodzica bądź opiekuna. Rodzic/opiekun wyraża zgodę na uczestnictwo dziecka w terapii, co więcej zawsze zapewnia dziecku bezpieczny przyjazd i powrót do domu, zarówno zaprowadzając je na terapię, jak i odprowadzając z niej. W razie samodzielnych przybyć i powrotów dziecka/nastolatka rodzic/opiekun zobowiązany jest dostarczyć do sekretariatu MEDIANY odpowiednie upoważnienie (dostępne w recepcji).
Konsultacja psychiatryczna dziecka/nastolatka zawsze odbywa się w obecności opiekuna/rodzica.

Scroll to Top