Psychoterapia par

Oferta

Psychoterapia par

Psychoterapia par (inaczej terapia małżeńska bądź terapia partnerska) to forma psychoterapii skierowana do par, które borykają się z trudnościami w swoim związku. Celem terapii par jest poprawa relacji między partnerami, zwiększenie zrozumienia i empatii, a także pomaganie w rozwiązywaniu problemów i konfliktów. W terapii par, bezstronny terapeuta pracuje z dwójką partnerów, pomagając im w rozpoznaniu i zrozumieniu wzajemnych potrzeb, emocji, wartości oraz stylów komunikacji. Psychoterapeuta pomaga parze w odnajdywaniu pozytywnych aspektów ich związku oraz w pracy nad trudnościami, które utrudniają im życie razem. W czasie sesji terapeutycznych partnerzy uczą się skutecznej komunikacji, radzenia sobie z konfliktami, wyrażania swoich potrzeb oraz wzmacniania więzi emocjonalnej między sobą. Terapia par może pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów, takich jak trudności w porozumiewaniu się, nieporozumienia i konflikty, brak intymności, problemy seksualne, zdrada, kwestie związane z rolami i obowiązkami w związku, trudności z wychowywaniem dzieci i wiele innych. Dzięki terapii par, partnerzy mogą lepiej zrozumieć siebie nawzajem, poprawić komunikację i jakość swojego związku.

Kiedy warto udać się na psychoterapię par?

Warto udać się na psychoterapię par, gdy zauważa się, że w związku pojawiają się problemy, które utrudniają życie razem.
Oto kilka sytuacji, w których warto rozważyć terapię par:

  • Konflikty i nieporozumienia, które utrzymują się i ciągle powracają, a nie można ich rozwiązać w sposób konstruktywny.
  • Problemy z komunikacją, trudności w wyrażaniu swoich potrzeb i emocji oraz słuchaniu partnera.
  • Brak intymności, niedostateczna satysfakcja z życia seksualnego.
  • Trudności w zaakceptowaniu różnic i oczekiwań partnera, brak zrozumienia wzajemnych potrzeb.
  • Zdrada lub podejrzenia o nią, kłopoty z odzyskaniem zaufania.
  • Problemy w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi, takie jak choroba, utrata pracy czy kłopoty finansowe.
  • Problemy z wychowywaniem dzieci, różnice w poglądach dotyczących wychowania, trudności w znalezieniu wspólnego podejścia.

    Terapia par może pomóc w rozwiązaniu tych i innych problemów, poprawić komunikację między partnerami, zwiększyć zrozumienie wzajemnych potrzeb oraz budować więź emocjonalną. Warto pamiętać, że terapia par nie jest sposobem na naprawienie związku, który już się rozpadł, ale może być pomocna w sytuacji, gdy partnerzy chcą pracować nad swoim związkiem i są gotowi na kompromisy oraz zmiany.
Scroll to Top